Úvod > Sporty > Gloxi club - gymnastika

Gloxi club - gymnastika

Předseda oddílu: Mgr. Renáta Kejnovská

tel: 723 517 988     e.mail: kejnovskar@seznam.cz      Web: http://www.gloxi.estranky.cz/

Gymnastický oddíl Gloxi club TJ Sokol Bedřichov byl založen v dubnu roku 1999 na mnohaletých základech části oddílu sportovní gymnastiky. V současné době v oddíle trénuje kolem 80 děvčat. Členové oddílu se účastní soutěží TeamGym/trojboj-pódiová skladba, trampolína, akrobacie/,mezi největší úspěchy v této oblasti patří první místo na mistrovství ČR v kategorii Junior I. z roku 2021 ,druhé místo v kategorii Junior III z roku 2006, třetí místo v kategorii Junior II. z roku 2016, druhé místo v kategorii Junior IV. z roku 2017 a třetí příčka týmu Junior I. z r.2019, několik titulů přeborníků ČOS v kategoriích do 11.let i do 16.let. Závodnice Jorika Kejnovská a Karolína Rausová byly také členkami  reprezentačního výběru ČR, se kterým v r. 2016 obsadily na ME v Mariboru sedmé místo. Jorika se navíc zúčastnila i předchozího ME v r.2014 na Islandu, kde tým obsadil rovněž sedmou příčku. V roce 2018 startovaly na dalším ME v Lisabonu v Portugalsku, kde Karolína s juniorským týmem obhájila sedmou příčku a Jorika se seniorským týmem poprvé v historii postoupila do finále, kde obsadil český tým 6.příčku. V roce 2021 se obě zúčastnily přeloženého ME / z r.2020/, které se místo v Dánsku konalo v portugalském Guimaraesi, kde Jorika se seniorským týmem skončila sedmá a Karolíně se podařilo s juniorský týmem postoupit do finále a obsadit 5.příčku. Dalším gymnastickým sportem byla akrobatická gymnastika. Zde mají naše závodnice na kontě mnoho startů na zahraničních soutěžích, tituly mistryň republiky i účast na mistrovství Evropy i světa.Nezapomenutelným zážitkem byla i účast tří našich akrobatek v soutěži Česko Slovensko má talent v r. 2010, kde se dívky v rámci akrobatické skupiny Chebejet probojovaly až do finále této soutěže. V oddíle trénují děvčata  od 4 let, v přípravce se věnují gymnastickým základům a soutěžím všestrannosti pořádaných ČOS / atletika, gymnastika,plavání/, postupně se začleňují do družstev teamgymů. Tréninky probíhají ve sportovní hale Sokola Bedřichov na Sokolovské ulici v Jihlavě.